بنیانگذار خاتم کرفت​

محمد مهدی دوانلو موسس گالری طلا و جواهر خاتم کرفت در سال 1396 در رشته تحصیلی مدیریت کارآفرینی از دانشگاه صنعتی شریف فارغ التحصیل شد و در سال 1396 گالری طلا و جواهر خاتم کرفت را تاسیس کرد.

مجموعه گالری طلا و جواهری خاتم کرفت با 5 سال سابقه فعالیت در صنعت طلا و جواهر در ایران از اوایل سال 1396 شروع به فعالیت کرد و طی زمان کوتاهی با استقبال بی نظیر مشتریان رو به رو شد. مجموعه خاتم کرفت همواره می کوشد تا بهترین طراحی و تولیدات طلا و جواهر را با بهترین کیفیت عرضه نماید ، این مجموعه سابقه حضور در بزرگترین همایش ها، ایونت ها و گردهمایی های تخصصی در صنعت طلا و جواهر را دارد. همچنین این مجموعه علاوه برگالری طلا و جواهرخاتم کرفت در سال 1401 موفق به تاسیس آموزشگاه طراحی و ساخت طلا و جواهرات شد. و هم اکنون نیز هنرجویان بسیاری در رشته طراحی و ساخت طلا و جواهر در آموزشگاه خاتم در حال آموزش هستند.

91800970_136585154592306_6004122746478827716_n

طراحی، ساخت و عرضه

گالری طلا و جواهر خاتم کرفت از قسمت های متفاوتی تشکیل شده است. از جمله بخش های مجموعه خاتم کرفت میتوان به گروه طراحی طلا، بخش ساخت طلا و زیورآلات چرمی و غیر چرمی اشاره کرد. مراحل ساخت هر نوع طلا و جواهرات در گالری خاتم شامل طراحی ماتریکس و 3 بعدی، پرینت 3 بعدی رزینی و ارسال به کارگاه جهت ساخت و مخراج کاری طلا است. بعد از طراحی 3 بعدی در نرم افزار، طرح 3 بعدی به نیروی متخصص داده میشود تا آماده قالب‌گیری شود. ساخت طلاهای طراحی اسم بدین صورت است که اسم طراحی شده را روی ورق طلا چاپ میکنند و سپس اره شده و در مرحله پایانی به مرحله پوست رفته و درنهایت آبکاری میشود.

 

طراحی طلا و جواهرات ​

بخش دیگر گالری خاتم کرفت مختص به طراحی طلا و جواهرات لوکس و فانتزی می باشد. در مرحله قبل از ساخت، طراحان گالری خاتم کرفت طرح مورد نظر طلا و جواهرات مشتریان را در نرم افزار ماتریکس طراحی کرده و تحویل مشتری میدهند. طراحی هرنوع طلا و جواهراتی با سلیقه و خواست مشتریان انجام میشود و در حین طراحی تمامی موارد با مشتری مرحله به مرحله چک شده و درصورت نیاز تغییرات روی طرح اعمال میشود و بعداز تایید نهایی طرح برای ساخت فرستاده خواهد شد.

همچنین تیم طراحی خاتم کرفت قبل از سفارش مشتری، در مورد ایده ها و فاکتورهای اصلی مشتریان و استفاده از مواد مختلف از جمله طلا، نقره، پلاتین و  انتخاب سنگ های زینتی و قیمتی، انتخاب رنگ و طرح متناسب با توناژ پوستی به آن ها مشاوره میدهند .

 

آموزشگاه طراحی خاتم کرفت

بخش جدید گالری خاتم کرفت که در سال 1401 زیر نظر مجموعه تاسیس شد آموزشگاه طراحی طلا خاتم کرفت می باشد. اولین دوره کلاس های آموزشی خاتم کرفت در فصل تابستان و با استقبال هنرجویان بسیاری برگزار شد. دوره طراحی طلا خاتم کرفت در 16 جلسه تئوری کار با نرم افزار های طراحی ماتریکس و راینوگلد و 2 جلسه  عملی در کارگاه ساخت طلا  آموزشی برگزار میشود که از پیاده سازی ایده تا اجرا آموزش داده شده و تا ورود هنرجویان به بازار کار پشتیبانی دارد.