راهنمای خرید حلقه

راهنمای خرید حلقه ازدواج

انتخاب و خرید حلقه ازدواج و نامزدی یکی از خریدهای مهم برای زوج ها جوان است. برای خرید حلقه باید به ویژگی ها و مواردی توجه کرد که در این مطلب می خواهیم به معرفی آن ها بپردازیم.

برای خرید حلقه نامزدی و ازدواج با سوالاتی از قبیل : چگونه یک حلقه ازدواج مناسب انتخاب کنیم؟ ویژگی های یک حلقه ازدواج چیست؟ حلقه نامزدی را چه رنگی بخریم؟ برای خرید حلقه ازدواج چه میزان هزینه کنیم؟ و … . خانم ها عموما به طلاهای جواهر نشان علاقه زیادی دارند و ترجیحا حلقه ها و طلاهایی که با الماس و برلیان ساخته شده اند می پسندند. این موضوع تا حد زیادی روی بودجه ای که فرد در نظر دارد تاثیرگذار است و خرید حلقه را کمی سخت تر می کند.

حلقه نامزدی برای زوج ها نماد ازدواج به حساب می آید به همین علت بهتر است در هنگام خرید حلقه را از هر نظر ارزیابی کنید. تا انتهای این مطلب همراه ماباشید تا انواع حلقه مناسب برای هر فرد و نیز تفاوت بین حلقه و انگشتر را به شما معرفی کنیم.

راهنمای خرید حلقه ازدواج

تفاوت حلقه و انگشتر

بعضی از افراد حلقه و انگشتر را اشتباه میگیرند اما تفاوت هایی بین این دو وجود دارد. اولین تفاوت بین حلقه و انگشتر این است که معمولا حلقه ها ظریف و ساده تر هستند که گاهی نگین دار و گاهی بدون نگین است. اما انگشتر ها طراحی بزرگتر و پرنگین دارند و به عنوان حلقه نامزدی و ازدواج خریداری نمی شوند.

جنس انواع حلقه ازدواج:

انتخاب جنس حلقه ازدواج و نامزدی اولین نکته ای است که زوج ها به آن توجه می کنند زیرا فلزهای گرانبهای بسیاری وجود دارد که براساس بودجه هر یک از افراد انتخاب و خریداری می شود. اما خرید حلقه ازدواج طلا در بین افراد بیشتر مرسوم است.

حلقه ازدواج طلای زرد

عروس و دامادهای سنتی معمولا طرفداران طلای زرد هستند. بهتر است برای استفاده روزانه از طلای زرد با عیار 18، 14 و 9 استفاده کنید زیرا درصد خلوص این طلا های کمتر است و مقاونت بیشتری نسبت به طلای 22 عیار دارند.

خرید حلقه نامزدی

حلقه ازدواج طلای سفید

طلای سفید معمولا انتخاب افرادی است که علاقه زیادی به زرق و برق ندارند و می خواهند طلایی زیبا و شیک داشته باشند. از جمله مزایایی که طلای سفید دارد این است که درصورت ایجاد خط و خش روی طلا به آسانی قابل تعمیر است.

حلقه ازدواج پلاتین

پلاتین معمولا برای حلقه آقایان خریداری میشود اما دختران بسیاری نیز خرید حلقه پلاتین را به حلقه طلای زرد و سفید ترجیح می دهند زیرا مقاومت بالایی دارد و می توانند بدون نگرانی و برای استفاده روزانه از آن بهره مند شوند. البته باید گفت پلاتین هزینه کمی ندارد و از طلا نیز کمیاب تر است اما ماندگاری و مقاومت بیشتری نسبت به طلا دارد.

انواع مدل حلقه نامزدی

انواع حلقه ازدواج

حلقه نامزدی و ازدواج طرحدار

جنس و رنگ حلقه نامزدی و ازدواج بهتر است از یک نوع باشد زیرا معمولا هردو حلقه با هم در یک انگشت استفاده می شوند. اگر طرفدار طرح های ظریف و حلقه های ساده تر هستید بهتر است حلقه نامزدی خود را ساده انتخاب کنید تا بعدا نیز برای حلقه ازدواج با مشکل مواجه نشوید.

حلقه نامزدی نگین دار

اگر شرایط مالی مناسبی دارید و می توانید طلا های نگین دار تهیه کنید بهتر است از حلقه های ازدواج با نگین های درخشان خریداری کنید. خصوصا حلقه هایی با برش پرنس و مربعی، زیرا طرفداران زیادی دارد.

مدل حلقه نامزدی برای انگشت بلند و کشیده

 حلقه های پهن و ضخیم بهترین انتخاب برای انگشتان بلند و کشیده است. اگر حلقه با سنگ و نگین کوچک و گرد مزین شده باشد باعث میشود انگشتان توپر تر و کوتاه تر دیده شوند. انتخاب نگین های بیضی شکل و یا لوزی برای افرادی که انگشتان بلند دارند مناسب نیست زیرا باعث بلندتر دیده شدن انگشتان می شود. همچنین برای انگشتان کشیده حلقه های بدون نگین اما درشت نیز انتخاب مناسبی است.

راهنمای انتخاب حلقه

مدل حلقه نامزدی برای انگشت های کوتاه

افرادی که انگشتان کوتاهی دارند برای انتخاب حلقه نامزدی یا ازدواج باید از مدل های نازک تر و ظریف تر استفاده کنند زیرا باعث بلند تر دیده شدن انگشت فرد می شود. همچنین استفاده از سنگ های بیضی و لوزی شکل در بلند تر دیده شدن انگشتان تاثیر گذار است. به علاوه هنگامی که از دو انگشتر در یک انگشت استفاده می کنید نیز ظاهر بلند تری به انگشتان می دهد.

مدل حلقه نامزدی برای انگشت های پهن

 کسانی که انگشتان پهنی دارندد بهتر است برای خرید حلقه ازواج از مدلهایی که پایه ضخیم و نیمه ضخیم دارند استفاده کنند. توصیه میکنیم از حلقه های باریک و پایه نازک استفاده نکنید زیرا باعث پهن تر دیده شدن انگشتانتان می شوند. درهنگام خرید حلقه ازدواج سایز متناسب با انگشتتان را انتخاب کنید به طوریکه از اطراف انگشتر پوست دست بیرون نزده باشد و حالتی آزاد داشته باشد.

انتخاب نگین برای حلقه های مناسب انگشتان پهن باید مستطیل یا بیضی شکل باشد. نگین های گرد نیز می توانند انتخاب مناسبی برای حلقه این افراد باشند، همچنین سنگ های نامتقارن و زاویه دار و بزرگ نیز انتخاب خوبی هستند.

مدل حلقه ازدواج برای انگشت های باریک

هرچه نگین انگشتر کوچکتر باشد باعث توپر و عریض تر دیده شدن انگشتان می شود و انتخاب مناسبی برای افرادی است که انگشتان باریک دارند. سنگ ها و نگین های بزرگ انتخاب مناسبی برای انگشتان باریک نیستند.

مدل حلقه ازدواج مناسب انگشت هایی با بند بزرگ و ضخیم

گاهی در بین افراد دیده می شود که انگشتان باریک با بندهای پهن دارند و همیشه با مشکل سایز انگشترمواجه هستند. این افراد باید از حلقه هایی که پایه پهن و ضخیم دارند استفاده کنند زیرا با ایجاد خطای دید توجه دیگران را از نامتقارن بودن انگشتان منحرف  می کند. برای انتخاب نگین انگشتر بهتر است از سنگ ها و نگین های بزرگ و گرد استفاده کنند.

راهنمای خرید حلقه نامزدی

مدل حلقه ازدواج مناسب دست های بزرگ

کسانی که دست های بزرگی دارند اگر از حلقه های کوچک و ظریف استفاده کنند باعث می شود حلقه همخوانی مناسبی با دست ها نداشته باشد و به اصطلاح در انگشتان گم شود بنابراین بهتر است از حلقه های درشت و بزرگ استفاده کنند.

حلقه ازدواج مناسب دست های کوچک

نکته ای که درباره خرید حلقه ازدواج برای دست بزرگ گفتیم درمورد دست های کوچک نیز صادق است.بهتر است حلقه ای را انتخاب کنید که پایه ظریف و باریک دارد تا با دست های شما همخوانی داشته باشد. انتخاب حلقه هایی که باسنگ های کوچک و قلبی شکل کار شده باشند بهترین گزینه برای افرادی است که دستان کوچک دارند.

درهنگام انتخاب و خرید حلقه ازدواج به اندازه بلندی یا کوتاهی ناخن هایتان هم توجه کنید زیرا ناخن های بلند انگشت ها را نیز بلندتر و کشیده تر نشان می دهد. برای خرید حلقه ازدواج به مواردی که گفته شد توجه کنید تا بهترین خرید را برای حلقه ازدواج و نامزدی داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *